مجله سلامتی

رازیانه و کم کاری تیروئید

همراهان همیشگی مزرعه پدر، در این مقاله قصد داریم شما را با کاربرد گیاه رازیانه بر کم کاری تیروئید آشنا کنیم. رازیانه یک گیاه با طبع گرم و خشک است که هم خانواده زیره نیز هست.

از دانه ها برگ  و ریشه این گیاه پر خاصیت استفاده فراوانی میشود.

رازیانه به عنوان یکی از دانه های گیاهی از خواص دارویی خوبی برخوردار می باشد. رازیانه خواص فراوانی دارد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تقویت معده و روده
  • مفید برای تناسب اندام خانم ها به دلیل تشابه ساختاری به هورمون استروژن
  • افزایش شیر مادران شیرده
  • تاثیر بر سلامتی پوست و مو
خرید اینترنتی و قیمت عرق رازیانه اصل، ارگانیک و خانگی
برای خرید عرق رازیانه اصل مزرعه پدر کلیک کنید
رازیانه و کم کاری تیروئید

مصرف رازیانه و کم کاری تیروئید موجب شده تغییر غیر قابل توجهی در سطح سرمی TSH در دوزها و دوره های زمانی مختلف نشان داده شود. تماس طولانی مدت با رازیانه با دوزهای بالا باعث افزایش آنزیم های کبدی GOT ، GPT  و ALP سطح سرمی می شود، در حالی که دوزهای پایین و قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت اثرات غیر قابل توجهی را نشان می دهد.

آیا رازیانه برای کم کاری تیروئید مفید است؟

در پی مصرف رازیانه و کم کاری تیروئید و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت درمان با دوزهای بالا باعث افزایش آزمایشات و تغییر عملکرد کلیه قسمت های بدن از قبیل اوره، پروتئین کل بدن و کراتینین می شود، در حالی که دوزهای پایین و قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت اثرات غیر قابل توجهی را نشان می دهد. یکی دیگر از مواردی که در پی مصرف رازیانه و کم کاری تیروئید ممکن است با قرار گرفتن طولانی مدت با دوزهای بالا به وجود می آید، کاهش سطح سرمی هورمون بیضه یعنی تستوسترون می شود، در حالی که دوزهای پایین و تحت درمان رازیانه و کم کاری تیروئید قرار گرفتن در کوتاه مدت اثرات غیر قابل توجهی را نشان می دهد.

مصرف دانه های رازیانه و کم کاری تیروئید برای مدت زمان کوتاه و طولانی و در تمام غلظت ها باعث ایجاد فولیکول های خالی از کلوئید و آسیب غده تیروئید می شود. همانطور که می بینید مصرف رازیانه  در کم کاری تیروئید تاثیر بسزایی دارد و می توان تاثیر رازیانه در کم کاری تیروئید را یکی از درمان های مهم در کنترل آن دانست. مصرف رازیانه اعم از خشک و غیرخشک بسیاری از بیمارانی که مشکل کم کاری تیروئید دارند را درمان کرده است.

نحو مصرف رازیانه برای کم کاری تیروئید

نکته دیگری که می توان در مورد مصرف رازیانه در کم کاری تیروئید بیان کرد، این است که مصرف بیش از حد آن می تواند بدن شما را با مشکلاتی جدید روبرو کنید. به این ترتیب باید برای مصرف رازیانه و کم کاری تیروئید یک حد اعتدال را رعایت کنید. مصرف کم آن نیز ممکن است نتیجه دلخواه را به شما بدهد اما دوره درمان با تاخیر انجام شود. حسن مصرف کم آن و درمان آهسته و پیوسته کم کاری تیروئید، این است که شما با عوارض مصرف بیش از حد رازیانه و کم کاری تیروئید روبرو نخواهید شد.

 

روزانه یک الی سه استکان به صورت(دم کرده یا عرق) همراه با عسل مصرف شود و به سی الی چهل روز زمان نیاز است که رازیانه خواص درمانی خود برکم کاری تیروئید را نشان دهد و خواص خود را بر جای بگذارد. همچنین میتوان بذر یا دانه رازیانه را پودر کرد و روزانه یک قاشق چای خوری رازیانه پودر شده را به یک لیوان آب گرم اضافه کرد  و نوشید.

رازیانه برای کم کاری تیروئید
نحوه مصرف دمنوش رازیانه

خرید رازیانه مزرعه پدر

برای خرید رازیانه برای کم کاری تیروئید که می خواهید آن را در یک دوره درمان کنترل کنید، می توانید به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنید و رازیانه را به صورت بسته بندی و کاملاً بهداشتی خریداری کنید.

مزرعه پدر مفتخر است این محصول را از شهرستان رزن که بالغ بر 90 درصد رازیانه کشور در این شهر کشت می‌شود را، با بهترین قیمت به دست تمامی مردم ایران برساند.  مزرعه پدر در راستای تامین بهترین محصولات برای مشتریان، گیاهان 100 درصد طبیعی را به صورت ارگانیک تهیه می کند.

1 نظر در “رازیانه و کم کاری تیروئید

  1. حاج مرتضی صالحی گفت:

    اعتدال رعایت کنید ضرر زیاد داره خانوم من خورد الان چن ماهی پریود نمیشه خوب به نفع من ولی افسرده شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.