مجله سلامتی

رازیانه و کم کاری تیروئید

رازیانه به عنوان یکی از دانه های گیاهی از خواص دارویی خوبی برخوردار می باشد. یکی از کاربردهای مصرف دانه رازیانه برای کم کاری تیروئید است. آیا رازیانه برای کم کاری تیروئید مفید است؟

مشکل کم کاری تیروئید یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد در سراسر دنیا با آن درگیر هستند و هر یک از آنها تحت نظر پزشک، داروهای کنترل تیروئید مصرف می کنند. البته این داروها به طور قابل توجهی عوارض خاص خود را دارند. رازیانه و کم کاری تیروئید باعث کاهش وزن بدن، کبد، کلیه ها و بیضه ها شده است اما وزن غده تیروئید را تا حدودی در دوره های درمان افزایش داده است. قرار گرفتن طولانی مدت تحت درمان رازیانه با دوزهای بالا باعث کاهش سطح سرمی هورمونهای تیروئید T3 و T4 می شود، در حالی که دوزهای پایین و قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت اثرات غیر قابل توجهی را نشان می دهد.

رازیانه و کم کاری تیروئید
رازیانه و کم کاری تیروئید

مصرف رازیانه و کم کاری تیروئید موجب شده تغییر غیر قابل توجهی در سطح سرمی TSH در دوزها و دوره های زمانی مختلف نشان داده شود. تماس طولانی مدت با رازیانه با دوزهای بالا باعث افزایش آنزیم های کبدی GOT ، GPT  و ALP سطح سرمی می شود، در حالی که دوزهای پایین و قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت اثرات غیر قابل توجهی را نشان می دهد.

آیا رازیانه برای کم کاری تیروئید مفید است؟

در پی مصرف رازیانه و کم کاری تیروئید و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت درمان با دوزهای بالا باعث افزایش آزمایشات و تغییر عملکرد کلیه قسمت های بدن از قبیل اوره، پروتئین کل بدن و کراتینین می شود، در حالی که دوزهای پایین و قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت اثرات غیر قابل توجهی را نشان می دهد. یکی دیگر از مواردی که در پی مصرف رازیانه و کم کاری تیروئید ممکن است با قرار گرفتن طولانی مدت با دوزهای بالا به وجود می آید، کاهش سطح سرمی هورمون بیضه یعنی تستوسترون می شود، در حالی که دوزهای پایین و تحت درمان رازیانه و کم کاری تیروئید قرار گرفتن در کوتاه مدت اثرات غیر قابل توجهی را نشان می دهد.

آیا رازیانه برای کم کاری تیروئید مفید است
آیا رازیانه برای کم کاری تیروئید مفید است

مصرف دانه های رازیانه و کم کاری تیروئید برای مدت زمان کوتاه و طولانی و در تمام غلظت ها باعث ایجاد فولیکول های خالی از کلوئید و آسیب غده تیروئید می شود. همانطور که می بینید مصرف رازیانه  در کم کاری تیروئید تاثیر بسزایی دارد و می توان تاثیر رازیانه در کم کاری تیروئید را یکی از درمان های مهم در کنترل آن دانست. مصرف رازیانه اعم از خشک و غیرخشک بسیاری از بیمارانی که مشکل کم کاری تیروئید دارند را درمان کرده است.

نکته دیگری که می توان در مورد مصرف رازیانه در کم کاری تیروئید بیان کرد، این است که مصرف بیش از حد آن می تواند بدن شما را با مشکلاتی جدید روبرو کنید. به این ترتیب باید برای مصرف رازیانه و کم کاری تیروئید یک حد اعتدال را رعایت کنید. مصرف کم آن نیز ممکن است نتیجه دلخواه را به شما بدهد اما دوره درمان با تاخیر انجام شود. حسن مصرف کم آن و درمان آهسته و پیوسته کم کاری تیروئید، این است که شما با عوارض مصرف بیش از حد رازیانه و کم کاری تیروئید روبرو نخواهید شد.

مصرف رازیانه در کم کاری تیروئید
مصرف رازیانه در کم کاری تیروئید

خرید رازیانه و کم کاری تیروئید

برای خرید رازیانه و کم کاری تیروئید که می خواهید آن را در یک دوره درمان کنترل کنید، می توانید به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنید و رازیانه را به صورت بسته بندی و کاملاً بهداشتی خریداری کنید. مزرعه پدر مفتخر است این محصول را در بسته بندی 250 گرمی با هزینه ای مناسب خریداری کنید.  مزرعه پدر در راستای تامین بهترین محصولات برای مشتریان، گیاهان 100 درصد طبیعی را به صورت ارگانیک تهیه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *